Гроші роблять гроші: чергова реформа митниці на Львівщині

Нещодавно оголошена реформа митниці призвела до повної плутанини у повноваженнях і відповідальності. Контрабанда на Львівщині йде безперешкодно, але зрозуміти звідки «ноги ростуть» досить складно. Адже станом на сьогодні функціонує стара Галицька митниця, яка перебуває в стані ліквідації і новостворена Львівська митниця, яка мала б перебирати на себе функції.

Новостворену Львівську митницю віддали Ярославу Скоромному, який працював на посаді начальника управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Галицької митниці Держмитслужби. Ярослав Скоромний не такий вже й «скромний», його батька, Ігоря Скоромного відносять до найзаможніших людей Вінничини, адже його фірма ПП «ФІРМА ЯСКО», яка займається продажем бензину і нафтопродуктів щорічно виграє державних тендерів на сотні мільйонів гривень. Станом на сьогодні Ярослав Скоромний перебуває в статусі в.о. начальника Львівської митниці.

Галицьку митницю, на яку вже мало хто звертає увагу нещодавно очолив Корчака Сергій Петрович. Він кадровий митник, у 2016-2018 роках працював головним державним інспектором відділу митного оформлення № 2 митного поста «Столичний» Київської міської митниці ДФС, а у 2019 році став начальником митного поста «Ольвія» Чорноморської митниці ДМСУ. Живе на одну зарплату, яка складає трохи більше 100 тис.грн. на рік, жодного транспортного засобу у родини не має, дружина – працівник Казначейства, є власником 25 % квартири в Маріуполі. Але у 2019 році в декларації з’являється спільна з дружиною власність: квартира куплена у 2017 році у м.Києві за 812,2 тис.грн. площею 81 м кв. Фінансового джерела для купівлі квартири у декларації не вказано,  на одну зарплату держслужбовця помешкання у Києві купити проблематично, та й вартість дещо підозріло низька, як для квартири такої площі.

Зрозуміло, що Сергій Корчака, зі своїми мізерними статками і відсутністю корупційного шлейфу є просто «пішаком», ставлеником одіозних схемщиків. Першим заступником, з дуже великими повноваженнями залишився Володимир Цабак, який начебто мав бути звільненим, але насправді у нього просто забрали приставку в.о. начальника Галицької митниці. Про Цабака – борця з контрабандою і скандальними призначеннями знають всі, а от про ставленика Сергія Корчака на Львівщині нічого не відомо. Олександр Геннадійович Шуцький, митник наближений до чинного Голови Держмитслужби Рябікіна і є фактичним куратором Сергія Корчака. Олександр Шуцький з 2016 року був начальником «Митного поста «Луцьк», у 2017 році призначений на посаду в.о. керівника «Сумської митниці», а у 2019 був в.о. керівника Чорноморської митниці Держмитслужби. Днями його призначили в.о. керівника Директора Департаменту профілювання митних ризиків Держмитслужби. Про Олександра Шуцького не писали хіба що ледащі, він – поціновувач дорогих елітних автівок, які згідно з його декларацією вартують навіть не половину реальної вартості і учасник різноманітних контрабандних схем в місцях служби. Відомою є історія зі зривом замовлень для армії на Сумській митниці і блокуванням з боку митниці поставки сировини для виробництва продукції ткацької фабрики. ЗМІ писали про митні корупційні скандали на Чорноморській митниці якою керував Олександр Щуцький, серед яких найгучніші схеми «мінімізації» на Чорноморській митниці через які держава втрачає 30 млн. щомісяця. Його автопарк за останні роки складають автомобілі Бэнтли, Мерседес, Ауди, БМВ, водний мотоцикл і катер, а дружина є власницею елітного житла. Всі ці статки Олександр Шуцький навіть не намагається легалізувати, майно береться з мінімальної зарплати митника і дружини – підприємця з пів мільйонним доходом за рік. Є інформація, що Олександр Шуцкий на зустрічах різного рівня розповідає про особисті зустрічі з Давидом Арахамією, про наміри очолити митницю України і контакти з Володимиром Зеленським.

Тепер західний кордон став відкритим для контрабанди, адже дві структури митниці і одіозні керманичі у Києві мають за щось жити, а про наповнення бюджету від митних платежів вже ніхто не згадує, бо бути в фінансовому потоці «чорного налу» значно цікавіше, а ніж якийсь там бюджет держави.

Світлина зі сторінки Олександра Шуцького в ФБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *