Стрес-тест на Львівській митниці

Левко Прокіпчук – керівник Львівської митниці, який нещодавно з усіх сил впирався громадським організаціям, які вимагали запровадження відкритого конкурсу на визначення керівників Львівської митниці нині про це відверто жалкує. Авто Євро Сила – усім відоме об’єднання водіїв на європейські реєстрації вдалося до відкритого тиску на працівників митниці. Очевидно від безвиході, Левко Прокіпчук, 28 лютого на своїй сторінці у Фейсбук пише пост каяття підкріплений відео на якому чітко видно хамське відношення представників цієї організації до митників:

«За останній період дуже часто траплялись випадки, коли стосовно працівників митниці вчиняли неправомірні дії, а про дотримання етики спілкування я взагалі мовчу.

Завжди намагався заспокоїти особовий склад митниці, вимагав максимально толерантного спілкування та не реагування на провокації. Однак події, що відбувались впродовж останнього тижня в пункті пропуску «Шегині-Медика» змусили вчергове задуматись чи достатньо захищені є посадові особи митниці і чи достатньо важелів є безпосередньо в митниці для реагування на неправомірні дії стосовно її працівників. Відповідь на це питання – ні.

Так, впродовж цього тижня, працівники неодноразово піддавались погрозам зі сторони громадян, формений одяг псувався невстановленою хімічною речовиною. В одному випадку особи, що представились членами однієї з добре відомих організацій, яка відстоює інтереси «євробляхарів», приснули шприцом зеленкою в обличчя одному з інспекторів, і лише щасливий випадок, що не було опіку очей. Звісно про всі ці події було проінформовано правоохоронні органи, які сподіваюсь нададуть їм відповідну кваліфікацію. Очевидно, що не всі погрози та незаконні дії осіб було зафіксовано на відео, тому найближчим часом буду ініціювати питання щодо забезпечення працівників митниці нагрудними камерами (на зразок тих, які є в працівників поліції чи ДПСУ).

Досвід підтверджує, що в країнах ЄС і в Україні одні й ті ж громадяни по-різному себе поводять. Чомусь в Європі всі вміють себе вести виважено та толерантно, а в Україні – чим більше матів ти застосовуєш та чим голосніше ти кричиш, тим більше відчуваєш себе правим. Навмисне не описую суть звинувачень зі сторони представників цієї організації та позицію митниці. Вчора отримали звернення (скаргу) щодо відмов у пропуску, сьогодні – підписав відповідь, де висловив бачення митниці ситуації, яка склалась. Готовий нести за цю позицію відповідальність, проте переконаний, що правоту свою слід доводити у законний спосіб (оскарження дій митниці до ДФС чи до суду, звернення до правоохоронних органів).

P.S. Висновки про законність дій таких осіб кожен може зробити самостійно, переглянувши коротеньке відео. Я ж від себе особисто щиро дякую працівникам прикордонної служби, які адекватно реагували на порушення режиму в пункті пропуску.»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *