Лідер «відкатів» у Львівській міській раді

Міський голова міста Львова та лідер політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Садовий, 9 листопада на своїй сторінці в соціальній мережі facebook підтвердив автентичність розмови щодо «підривної» діяльності Катерини Ганзюк. Така ситуація дозволяє спроектувати усе сказане Андрієм Садовим на очолюване ним місто Львів: депутатський корпус, посадовців міськради і комунальні підприємства.

З етичних міркувань наголошуємо, що Катерину Ганзюк облили сірчаною кислотою 31 липня 2018 року. Розмова Андрія Садового з невідомим співрозмовником відбулася 27 серпня 2018 року!!!! Отже, у момент коли Катерина Ганзюк боролася за життя і тисячі людей в Україні відслідковували стан її здоров’я, кандидат в Президенти України, лідер проєвропейської політичної партії, демократ, глибоко віруюча людина та відмінний сім’янин Андрій Садовий називає її «стервою» і планує інформаційну кампанію щодо її медійного знищення.

Отже, нагадуємо діалог Андрія Садового: «З приводу цієї Гандзюк з Херсону. Щоб ти розумів – це стерва, яка є лідером корупції в міській раді. Вона біля мера «права руку». Це її ідея, щоби всі депутати очолювали комунальні підприємства – вісімнадцять депутатів очолюють комунальні підприємства. Вона лідер «відкатів» по місту. Все йде через неї». На записі Садовий звинувачує Гандзюк у розвалі місцевого осередку «Самопомочі». «Вона дотична до розвалу «Самопомочі». Вони перекупляли наших депутатів».

Зі слів зрозуміло, що керівництво місцевим депутатом комунального підприємства – це відверто корупційна схема, яка породжує «відкати». З цим не можна не погодитися, адже депутатський корпус Львівської міської ради, а особливо депутати фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» не лише очолюють комунальні підприємства, але й є посадовцями міськради. Конфлікт інтересів, який присутній у Львівській міській раді супроводжується кримінальними справами, яких очільник міста, ніби, не помічає.

Найбільш дотаційне комунальне підприємство Львова очолює депутат від промерівської партії Олег Береза. З 2011 по січень 2018 року він був директором ЛКП «Львівавтодор, а тепер очолює ЛКП «Львівелектротранс». Станом на  листопад 2018 року ЛКП «Львівавтодор» має боргові зобов’язання перед ЄБРіР під гарантії Львівської міської ради у сумі 44,2 млн.євро, а ЛКП «Львівелектротранс» 20.4 млн.євро. Цьогоріч ЛКП «Львівелектротранс» поповнили статутний капітал на понад 200 млн.грн.

Ще одне комунальне підприємство очолює одно партієць, позаштатний радник міського голови з питань транспортної інфраструктури Шмід Олег. Львівське комунальне підприємство «Інститут просторового розвитку» може самостійно заробляти кошти, однак щорічно з міського бюджету йдуть дотації на поповнення статутного фонду.  

Комунальну Установу Інститут міста очолює ще один депутат від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Пундор. З 2009 року ця установа «сприяє реалізації стратегії міста, проведення тренінгів і надання аналітичної підтримки у процесі створення та реалізації стратегії», якої у місті Львові не розроблено і не затверджено.

Депутат цієї фракції, митець – Хомчин Юлія працює за сумісництвом в МКП «Львіводоканал».

Інша частина депутатів від «Самопомочі» є посадовцями Львівської міської ради.

Найвпливовішим і найжертовнішим, в політичному плані, є Шевців Андрій, який нині є радником Андрія Садового на платній основі, а до 2014 року  був начальником управління внутрішньої політики департаменту «Адміністрація міського голови».

Промерівська партія повністю контролює фінанси міста, адже Довжик Вікторія – голова бюджетної комісії та радник міського голови донедавна займала посаду заступника начальника управління – начальника відділу економічного розвитку управління економіки департаменту економічної політики. Ще один депутат, Посипанко Ольга з 2008 року займає посаду начальника відділу економіки, планування, ціноутворення та житлової політики департаменту житлового господарства та інфраструктури. А Рубай Оксана з 2012 року очолює Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Отже, з 24 депутатів Львівської міської ради від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» третина безпосередньо дотична до виконавчої гілки влади, тобто до витрачання бюджетних коштів. До цього списку варто додати радників міського голови, які очолюють комунальні підприємства. Ноздря Вадим – директор ЛКП «Зелене місто», який нині освоює бюджетні і кредитні кошти на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові.

Позаштатний радник міського голови і депутат від «Самопомочі» у Львівській обласній раді – Сидорович Михайло, який донедавна очолював  збиткове ЛКП «Львівелектротранс», а до того комунальне АТП-1, нині керує ЛКП «Рембуд». Власне із прізвищем Михайла Сидоровича пов’язане і відкриття лінії сихівського трамвая, адже значну частину робіт там виконувало саме ЛКП «Львівелектротранс» під керівництвом Михайла Сидоровича.

Щодо депутатської фракції партії «Об’єднання «Самопоміч» в обласній раді варто згадати про Інну Свистун, яка очолює сумнозвісне управління комунальної власності Львівської міської ради. Саме в час її керівництва громада міста Львова загубила сотні комунальних приміщень, і саме вона будучи фігурантом кримінальних справ й надалі залишається на посаді. Серед депутатів обласної ради також є багаторічний начальник відділу кадрів апарату виконкому Львівської міської ради Галина Бордун, а також колишній (до вересня 2018 року) директор МЛКП «Львівтеплоенерго» Степан Пакіж.

Вартує згадати ще одного депутата партії «Об’єднання «Самопоміч», банкіра, директора Львівської обласної дирекції «Укргазбанку» Олега Василишина. Він є членом постійної комісії із питань фінансів та планування бюджету і, саме в його банку Львівська міська рада тримає вільні бюджетні кошти на депозиті. А враховуючи, що останнім часом чиновники Львівської міської ради уникають обов’язкової процедури державних закупівель прозорро, новим механізмом фінансового лізингу, який проходить саме через «Укргазбанк», корупційна складова має нову, донині не вивчену схему.

Люди, утаємничені у «кадровій кухні» Андрія Садового розуміють його розлюченість, через те, що у Херсонській міській раді вісімнадцять депутатів є керівниками комунальних підприємств, адже комунальні підприємства – це неконтрольовані бюджетні кошти і це його «тема», яку чомусь у Херсоні громадський активіст і керівник апарату Катерина Ганзюк втілила в життя по-іншому: роздала депутатам різних фракцій, аби вони один одного контролювали і критикували.

Саме люди Андрія Садового – бізнес-партнери і однопартійці завжди у Львові очолювали стратегічні напрямки і так буде завжди, допоки він матиме владу.

На завершення, відео-рецепт від лідера «Самопомочі» 2014 року про те, як побороти корупцію і навіщо йти в вищі ешелони влади 

 

Зображення обкладинки з сайту  http://aif.md

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *