Охорона з Патентом від ПП «Аресконт»

У грудні 2017 року у Львівська міська рада прийняла програму щодо охорони комунальних закладів міста ЛКП «Муніципальна варта», яка надає пріоритетне право школам скористатися охороною за кошти міського бюджету.

Така прогресивна і вкрай потрібна ініціатива не викликала особливого зацікавлення у директорів шкіл і керівників районних управлінь освіти, ба більше того, частина з них оголосила тендери на закупівлю охоронних послуг за власні кошти. За дивним збігом обставин переможцем більшості закупівель, особливо допорогових, виступила Івано-Франківська фірма ПП «Аресконт» (33162207). Підприємство зареєстроване у 2004 році зі статутним фондом 170,00 грн., колишнім працівником правоохоронних органів Сазоновим Володимиром Володимировичем. За роки діяльності підприємство є фігурантом не одного десятка господарських і адміністративних судових справ, де виступає позивачем щодо оскарження результатів відкритих торгів. Також в історії ПП «Аресконт» фігурує одна кримінальна справа, де охоронцям закидали привласнення грошових коштів та інших товарно-матеріальних цінностей, які належали підприємству, яке вони охороняли.

Пан Володимир Сазонов є також засновником ще однієї охоронної фірми ПП «Агенція журналістських розслідувань» (АЖУР), яка працює з 2002 року і має статутний капітал ті ж 170,00 грн. У 2016 році АЖУР потрапив у ЗМІ через скандальну історію з оскарженням результатів тендеру на замовлення охоронних послуг Івано-Франківським медичним університетом. У сюжеті йдеться про те, що тендерний комітет медуніверситету відхилив найдешевшу ціну ПП «Агенція журналістських розслідувань», однак особливо не наголошується що послуги іншої охоронної фірми Володимира Сазонова які надавались медуніверситету рік перед тим, бажали бути значно кращими. У 2015 році охоронні послуги ПП «Аресконт» обійшлися Івано-Франківському медуніверситету у 541 560,00 грн. 

Щодо ПП «Аресконт», яка є фаворитом надання охоронних послуг освітнім закладам м. Львова, репутація є не найкращою. Колишні працівники цієї охоронної фірми так відгукуються про працедавця: «Нічого позитивного не має. Єдиний позитив буде якщо фірма закриється і перестане обманювати як своїх працівників так і своїх клієнтів….. Фірма взагалі бідова. … Що стосується сигналізації яку він ставить на школи то це теж повне …. Датчики закупляються найдешевші, люди які ставлять цю сигналізацію теж не являються професіоналами в цій справі. Плюс до цього датчики під’єднюються не правильно (В жодному датчику не задіюється Темпер. Тобто корпус датчика можна відкрити і сигналізація не спрацює). Получається що можна зайти в школу в робочий час позамикати на датчиках провода які йдуть на зони. І вечером прийти і забрати все, що захочеш сигналізація не спрацює. З відеоспостереження теж мало користі впізнати людину можна тільки якщо ти з нею знайомий в іншому випадку розпізнати злочинця не можливо. Єдине що працює в цій фірмі це їхні наклейки. Злочинця може зупинити тільки напис Об’єкт під охороною.»

Виникає просте запитання, як ненайкраща фірма з іншої області отримала у 2018 році п’ять контрактів на охорону закладів освіти у м. Львові на загальну суму 672 334,00 грн.?

Відповідь знайшлася в документах, оприлюднених на сайті Прозорро за результатами проведення торгів. Отже, напередодні оголошення торгів, або якщо закупівлі до 200 тис.грн., тобто допорогові, напередодні підписання договору, ПП «Аресконт» звертається до замовника з «пропозицією» і листом наступного змісту: «Вами було одержано Повідомлення про наявність запатентованої корисної моделі охоронної системи та авторського свідоцтва на неї. У Вашій тендерній документації використовується дана охоронна система (Корисна модель). З метою недопущення порушення авторських прав на Корисну модель та додержання вимог Закону України “Про авторське право і суміжні права”, прошу Вас внести додатковий пункт до Додатку №1 (технічні вимоги) в наступній редакції: Учасник в рамках надання послуг зобов’язаний: «Надати завірені учасником копії Документів, що підтверджують його право на використання охоронної системи за Патентом на корисну модель № 118627 виданого Державним підприємством ” Український інститут інтелектуальної власності” (УКРПАТЕНТ)».

Якщо «пропозиція» підходить або замовник послуг розуміє що йому загрожує оскарження результатів торгів, в технічній документації при закупівлі охоронних послуг з’являється вимога щодо конкретної запатентованої охоронної системи. Звично в технічній документації забувають або не хочуть вказати «або еквівалент» даної охоронної системи. В такому випадку контракт на надання охоронних послуг може отримати тільки і лише ПП «Аресконт», яка є одноосібним власником даного Патенту на  корисну модель.

У підсумку усі охочі можуть відкрити договори між замовниками і ПП «Аресконт» та переконатися, що майже усі вони починаються з абзацу наступного змісту:

Варто звернути увагу, що Патент на корисну модель зареєстровано у серпні 2017 року і такий підхід забезпечення фірми у 2018 році замовленнями за бюджетні кошти значно дієвіший ніж оскаржувати рішення тендерних комітетів в судах. У цьому році охоронна фірма вже отримала договорів на суму 1 352 879,00 грн. Попередня практика керівництва ПП «Аресконт» блокування торгів у судах дала у 2017 році контрактів на суму 1 034 569,00 грн. (з них два контракти з відділом освіти Стрийської РДА на суму 687 920,00грн.), у 2016 році охоронна фірма отримала з бюджетів 264 600,00 грн., у 2015 році 541 560,00 грн. від уже згаданого Івано-Франківського медуніверситету.

В даній статті описана шахрайська схема, адже Патент на корисну модель Сазонов Володимир Володимирович зареєстрував на певне з’єднання відеореєстраторів і датчиків, яке застосовується охоронними фірмами без жодних застережень, а також може бути в переліку технічної тендерної документації без жодних домовленостей. Підтвердженням цього є цьогорічне оскарження ПП «Аресконт» результатів торгів на 800 тис.грн., яке оголошував вже згаданий відділ освіти Стрийської РДА 

Для переконливості надаємо скріншот опису корисної моделі з Патенту. Весь Патент на корисну модель можна переглянути ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *