Львівська митниця: корупція, каяття і мізерний штраф

З засобів масової інформації ми дізнаємося про те, як «попадаються на гарячому» працівники митниці під час отримання хабара, зловживання владою і службовим становищем, однак про покарання інформації обмаль. 

Злочини у сфері службової діяльності – особливо важкі кримінальні злочини, за які Львівські суди карають «по-особливому».

Корупційна схема з перетином у 2016 році через Львівську митницю автомобілів на іноземній реєстрації завершилася великим «пшиком». Отже, головний державний інспектор відділу митного оформлення №3 митного поста «Угринів» Львівської митниці ДФС ІВАН БАРАБАШ за два місяці БЕЗКОРИСНО, у нічну пору доби, пропустив через кордон без жодного оформлення та сплати обов’язкових митних платежів, чотири іномарки «Mercedes-Benz», «Ford Transit», «Huyndai», «Nissan Pathfinder», чим завдав збитки бюджету держави у сумі 1 134 994, 87 грн. В процесі слідства, враховуючи тяжкість злочину, ухвалою Шевченківського райсуду Львова від 22 липня 2017 року було призначено заставу за підозрюваного розміром 116 тис. грн., яку внесла третя особа. Покарання за цей злочин призначив 28 лютого 2017 року Сокальський районний суд Львівської області у в складі: головуючого – судді Адамовича М. Я. Згідно вироку: суму застави в повному обсязі повернути заставодавцю, Івана Барабаша визнати винним за ч.2 ст.367 КК України та призначити йому покарання, із застосуванням ст.69 КК України у виді штрафу у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, ЩО СТАНОВИТЬ 5 100 ГРН.

«Гуманний» суд врахував пом’якшуючі покарання обставини, а саме: визнання обвинуваченим вини, щире каяття, відсутність у нього судимості, активне сприяння розкриттю злочину, наявність на утриманні вагітної дружини, які істотно знизили ступінь тяжкості вчиненого злочину.

Іван Барабаш направду активно сприяв розкриттю злочину, адже ще двох громадян які виступали посередниками у передачі коштів у сумі 62 тис. грн за сприяння у ввезенні в Україну без належного митного оформлення чотирьох зазначених вище автомобілів працівникам Львівської митниці ДФС та військовослужбовцю Львівського прикордонного загону, згідно вироку Жовківського райсуду Львівської області від 9 грудня 2016 року покарали накладенням штрафу у розмірі 1700 грн. на кожного та стягненням з підсудних 5,7 тис. грн. за проведення в рамках судового процесу експертиз. Такий м’який вирок став можливим у зв’язку з укладанням 18.11.2016 року між прокурором військової прокуратури Львівського гарнізону і підозрюваними угоди про беззастережне визнання своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення.

Інша гучна історія з затриманням заступника начальника Львівської митниці ВОЛОДИМИРА ШОКАЛА 17 березня 2017 року при передачі $40 тис. хабара військовому прокурору Львівського гарнізону Владиславу Савинцю та його знайомому – співробітнику поліції Святославу Боброву з Управління захисту економіки у Львівській області, за прийняття рішення про закриття кримінального провадження №42016140410000145 та не притягнення його до відповідальності. Витяги із документів цього кримінального провадження «Гостра правда» подавала у матеріалі «Злагоджена» робота Львівської митниці». У Вироку Сихівського районного суду від 28 серпня 2017 року в складі: головуючого судді Лєсного С.Є., згідно з яким Шокала ЗАСУДИЛИ ДО 8,5 ТИС. ГРН. ШТРАФУ, вказано, що розмір хабара, який передав він Савинцю та Боброву за непритягнення його до кримінальної відповідальності становив лише $10 тис. Крім того, суд повернув хабарнику речі, які не визнані речовими доказами мобільні телефони «Айфон 6» та «Айфон 6 S», а також суму застави в розмірі – 1 млн. 280 тис. грн., які були внесені іншими особами як запобіжний захід. Такому м’якому вироку Володимир Шокало завдячує не лише щирому каяттю і зізнанню, але й військовому прокурору, який не лише помилився з сумою хабара і змінив обвинувачення під час судового розгляду, але й програв апеляцію у цій справі, яка розглядалася 22 грудня суддею Галапац І.І. у Апеляційному суді Львівської області.

Те, що описана у попередньому провадженні схема працює свідчить наступне кримінальне провадження відкрите у зв’язку з затриманням 2 червня 2017 року військовою прокуратурою Львівського гарнізону спільно з оперативними співробітниками УЗЕ у Львівській області, начальника відділу Міжрегіональної митниці ДФСУ ВОЛОДИМИРА РУДЕНКА, якого відрядили до Львівської митниці «з метою протидії контрабанді та боротьби з порушеннями митних правил». Вже у перший місяць перебування на посаді пан Руденко розпочав збір коштів з начальників митних постів за “нестворення штучних перешкод у здійсненні службової діяльності”. В матеріалах СПРАВИ 466/3904/17 ЗАДОКУМЕНТОВАНО П’ЯТЬ ВИПАДКІВ ПЕРЕДАЧІ КОШТІВ, які відбувалися впродовж травня 2017 року. Під час затримання в автомобілі митника виявили 60,52 тис. $ та 10 тис. грн. В рамках слідства, яке триває більше року, вже прийнято понад 20 судових ухвал Шевченківського районного суду міста Львова, однак остаточне рішення – Вирок, може не вартувати зусиль, які докладають правоохоронні органи для розслідування цієї справи.

Боротьба з корупцією в органах державної влади процвітатиме й надалі, оскільки за мільйонні хабарі корупціонери отримують копійчані штрафи. Суддя, який покарає справжнього хабарника з митниці реальним терміном ув’язнення увійде в історію, як такий «що не продається навіть за великі гроші» і на великий жаль митників, створить прецедент справедливої кари за корупцію.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *