МВФ радить Україні приватизувати митницю

Заступник виконавчого директора Міжнародного валютного фонду Владислав Рашкован під час Ukrainian Financial Forum 2018, який проходив в Одесі 20-21 вересня, рекомендував Україні розширити перелік об’єктів, які підлягають приватизації.

Фінансист вважає, що Україні потрібно переглянути світову практику, яка свідчить – те, що в Україні заборонено до приватизації, в інших країнах чудово працює в приватних руках, повідомляє портал Антикор 

Серед прикладів Рашкован назвав митницю, яка в деяких країнах функціонує ефективніше перебуваючи у приватній власності. Він висловив думку, що не може бути навіть найменшого переліку об’єктів, заборонених до приватизації, адже завтра цей маленький перелік стане більшим. «Хто сказав, що залізну дорогу не можна приватизувати? Хто сказав, що митниця має бути державною? Хто сказав, що лікарні, дитячі садочки, школи, університети мають бути державними? Хто сказав, що держава має видавати довідки?» – цікавився фінансист.

Нагадаємо,що Міжнародний валютний фонд висував Україні чотири вимоги для отримання траншу у 2018 році. Умовами для четвертого перегляду програми були ухвалення закону про приватизацію, який забезпечить прозорий продаж держактивів, пенсійна реформа, створення антикорупційного суду та врегулювання питання з цінами на газ для населення на опалювальний сезон 2017/2018 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *