Куманська-Нор «вирощує» корупцію в стінах Львівської юстиції?

Скоро мине рік з часу несподіваного звільнення керівника Львівської юстиції Ярослава Жукровського. Тоді, ЗМІ розповідали про незрозумілу позицію міністра юстиції, блокування реформ і мало хто вникав в суть діла. Однак, основна дійова особа цієї скандальної історії – Оксана Куманська–Нор – начальник управління державної реєстрації ГТУЮ у Львівській області і досі впевнено почувається на своїй посаді.

Насправді, керівник середньої ланки обласного управління юстиції запровадила своєрідний «рекет» забудовників зі стін державної установи. «Диму без вогню не буває» – тому інформація про те, що Оксана Куманська–Нор давала усні вказівки своїм підлеглим заходити у державний реєстр та здійснювати моніторинг забудовників з подальшим «видоюванням» у них коштів, виглядає дуже правдивою. Зрозуміло, що тодішній керівник Львівської юстиції, Ярослав Жукровський, запідозривши корупційну схему у своєму відомстві, не вдавався до розголосу, а зробив законну спробу зламати схему і видав наказ: якщо хтось хоче увійти у державний реєстр, то має надавати письмове обґрунтування на це. Він вліз в поле безкарної діяльності Оксани Куманської-Нор за що і поплатився – його було звільнено через три місяці після видання наказу за статтею «перевищення службових повноважень». Причиною стали скарги Куманської-Нор. Вперше, скарга до Мінюсту від Куманської-Нор надійшла у вересні 2017 року про те, що Ярослав Жукровський на співбесідах запитує дату народження Степана Бандери та слова пісні «Лента за лентою». За результатами перевірки представники міністерства не побачили у цьому порушень. Наступні звернення начальника управління державної реєстрації обласного управління юстиції Оксани Куманської-Нор були більш аргументованими, і саме за підсумками їх розгляду Дисциплінарна комісія прийшла до висновку про перевищенням службових повноважень Ярославом Жукровським. Більше того, досвідчений молодий юрист, Ярослав Жукровський, не зміг вистояти свою правоту у судах. Незважаючи на те, що при його звільненні було відверто і грубо порушено трудове законодавство, судді не дали йому шансу повернутись на роботу.

Ця війна між керівником юстиції і підлеглою «з широкими плечима», яка випадково набула широкого розголосу є підтвердженням недоторканості деяких осіб у владі. Пані Куманській-Нор під час скандалу закидали постійні дисциплінарні порушення, неправильне оформлення документів і систематичне запізнення, на що вона відповідала досить скептично і безневинно – без висновків дисциплінарної комісії іі дисциплінарні проступки є недоведеними.

Щодо «широких плечей» варто зазначити, що Оксана Куманської-Нор має підтримку рідного брата Куманського Остапа Павловича – прокурора військової прокуратури Львівського гарнізону Західного регіону України. Окрім того, вона є колишньою дружиною Нора Назарія Васильовича – судді Личаківського районного суду і сина Василя Нора – завідувача кафедри кримінального процесу і криміналістики Львівського національного університету імені Івана Франка і провідного юриста нашої країни. Однак, найбільш сердечні стосунки у пані Оксани з нинішнім антикорупційним прокурором України Назаром Холодницьким, з яким вона вчилася в школі, в університеті і з яким їй досі «приємно проводити час».

https://www.youtube.com/watch?v=uM05tg37ECI

Після звинувачень у запровадженні корупційної схеми в стінах державної установи, щодо чиновників проводять службові розслідування і відсторонюють від виконання службових обов’язків. Оксана Куманська-Нор не лише не постраждала після корупційного скандалу, а навпаки почувається більш впевнено на своїй посаді і дає відверті коментарі щодо своїх покровителів. І хто знає, яку чергову «юридично правильну» і безкарну аферу на даний час продумує ця чарівна представниця Львівської юстиції.

 

Фото: Збруч 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *