Датський інвестор, який «погорів» на африканській чумі свиней може заробити мільйони євро на страховці

16 серпня на свинофермі ТОВ «Галичина-Захід» що в селі Кавське на Стрийщині зафіксували загибель свиней через африканську чуму. Через спалах цієї хвороби довелося оголосити трьохкілометровий карантин і понад 90 тис. тварин омертвити і спалити. Місцеві мешканці, які здебільшого є працівниками ферми також вимушені у своїх домогосподарствах різати  свиней, аби не допустити поширення хвороби.

Однак, з карантинної території просочились страшні знімки евтаназії і інформація, що з незрозумілих причин, за тиждень до виявлення хвороби, свиней не годували. Такі відомості наводить на невеличке розслідування, особливо враховуючи те, що за слухами ТОВ «Галичина-Захід», яке є 100% датськими інвестиціями застрахували свою ферму на десятки мільйонів євро.

Отже, звертаємось до системи youcontrol і дізнаємось, що підприємство з 2014 року мало спеціальний режим оподаткування, а з 2016 року разом із ростом активів і виручки зростало боргове навантаження, яке станом на 2018 рік становило 380 млн. грн. Також ТОВ «Галичина-Захід» було обтяжене судовими процесами, яких є 98, у різних галузях юриспруденції, в т.ч. і кримінальній. Вартує також нагадати, що місцеві мешканці активно протестували проти таких «смердючих» інвестицій у своє село, і лише після втручання вищого керівництва, шляхом домовленостей і поступок вдалося зломити супротив селян.

І на завершення, невеличкий екскурс в історію щодо африканської чуми свиней, яка є невиліковною вірусною хворобою для свиней. За період з 2012 року в Україні зареєстрували всього 36 випадків африканської чуми свиней, 19 з яких – протягом 8 місяців 2015 року. Єдиний спалах цієї хвороби на Львівщині був у 2017 році на Старосамбірщині у приватному господарстві. У випадку виявлення вогнища інфекції відбувається поголівне знищення свиней, а також ліквідація всіх тварин у радіусі 10 кілометрів від нього. Трупи, залишки кормів, допоміжний малоцінний реманент спалюють. Попіл змішують з вапном та закопують. Приміщення та територію ферм дезінфікують, вводять карантин на 6 місяців, а розводити свиней на даній території дозволяється не раніш, ніж через рік після відміни карантину.

Отже, звідки і для чого на Стрийщині взялася африканська чума свиней мають з’ясувати спеціальні фіто-санітарні органи, а правоохоронні, так, між іншим, перевірити інформацію наведену вище. Можливо, за допомогою цієї хвороби і великого страхового відшкодування іноземні інвестори вирішили “поховати” в Україні бізнес.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *