Одіозні кандидати на голову поліції Житомирщини

За інформацією сайту “20 хвилин” на посаду керівника Житомирської  Нацполіції претендують кілька одіозних кандидатів. Під час колегії МВС України, у зв’язку із звільненням очільника обласного управління поліції з’явилися кілька персон, готових прийти на зміну В’ячеславу Печененку. Редакція місцевого сайту оприлюднила повні досьє про ймовірних кандидатур, які претендують на крісло головного полісмена. Одним з головних претендентів вважається чинний перший заступник Департаменту захисту економіки (ДЗЕ) України Сергій Вязмікін. Одночасно з новиною про звільнення керівників поліції декількох областей, під час згаданої колегії Арсен Аваков оголосив про ліквідацію ДЗЕ. Повноваження з боротьби з фінансовими та економічними злочинами передадуть Службі фінансових розслідувань. Разом з тим міністр внутрішніх справ додав, що професіонали, які працювали в цьому департаменті, будуть працювати й далі. 

Окреме місце серед згаданих Арсеном Аваковим професіоналів належить полковнику Сергію Вязмікіну. Стрімку кар’єру в правоохоронних органах йому забезпечив рідний дядько – генерал-лейтенант міліції Леонід Скалозуб. За часів керівництва МВС Юрієм Луценком, з 2007 по 2010 роки Скалозуб очолював Департамент державної служби боротьбі з економічною злочинністю (ДДСБЕЗ) України. Після виходу на пенсію генерал став заступником голови правління з питань безпеки банку «ПУМБ», що належить олігарху Рінату Ахметову. 

Завдячуючи «шефству» дядька, у 29 років Сергій Вязмікін стає спочатку заступником, а згодом керівником служби боротьбі з економічною злочинністю в Житомирській області. Період його керування припав на 2014 та 2015 роки, коли, на папері, проводилась боротьба з незаконним добутком бурштину, а насправді втілювали схеми з «обілечування» копанок.


Запам’ятався молодий правоохоронець не лише напруженою боротьбою проти місцевих копачів бурштину, а й участю в кримінальній історії по вилученню врожаю кукурудзи в інтересах банку «ПУМБ». Тоді, за свідченнями адвоката компанії «Тако», міліція навіть платила гроші спеціально для цього завезеним 100-150 «тітушкам», не приховуючи відвертого відстоювання позиції банку алігарха. З реформуванням міліції підрозділи ДСБЕЗ ліквідують і з 2016 року Сергій Вязмікін стає заступником голови Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Указом Президента України Петра Порошенка в серпні того ж року його нагороджують орденом Данила Галицького. Та отримана нова висока посада і надзвичайно почесті чомусь надихають орденоносного полковника не на боротьбу з численними корупційними схемами. Предметом ретельної для нього уваги стають закупівлі препаратів для діалізу. Лікарям з травня 2017 року за підписом Вязмікіна надсилалися листи з рекомендацією провести торги, на яких в підсумку медичні заклади безальтернативно обирали єдину фірму-постачальник.

У попередні місяці аналогічні вимоги в листах надходили за підписом начальника Головного управління контррозвідувального захисту інтересів державі у сфері економічної безпеки Сергія Семочко. Після оприлюднення даних про його роль у перерозподілі ринку президент Петро Порошенко призначає Семочка начальником головного управління СБУ в Києві та Київській області. Після цього і стало відомо, що листи по діалізу вже розсилає не спецслужба, а поліція.
Не менш цікавими є тендери, до яким має стосунок родина першого заступника ДЗЕ України. Батько Сергія Вязмікіна, Анатолій працює в СТ «Інбуд». Фірма фігурувала у «пилянні» в 2013 році 50 млн грн на ремонт столичного музею Шевченка. Загалом «Інбуд» за останні 3 роки виграло державних закупівель на понад 400 млн грн. Один з засновників фірми, Віктор Нотевський, є партнером по ПП “Сіалс” Леоніда Скалозуба, дядька Сергія Вязмікіна. Генералу Скалозубу належать декілька фірм, в тому числі які працюють на продовольчому ринку. Аналогічні бізнес інтереси присутні в дружини Сергія Вязмікіна Оксани, котра є одночасно директором та власницею товариства «Перша Українська Аграрна Компанія». У відкритому доступі знаходимо декілька рішень судів, в яких підприємство звинувачують в ухилянні від сплати податків у зв’язці з «Бердичівська солодова компанія». Останні назване підприємство також не чуже родині правоохоронця. Його власником є тесть Сергія Вязмікіна – відомий бердичівський підприємець Олександр Сітак.

На останок хочеться нагадати про оголошену в січні 2019 року НАЗК повну перевірку декларації про доходи першого заступника ДЗЕ України Сергія Вязмікіна. Невідповідності антикорупційні органи виявили в поданих ним відомостях за 2017 рік. Наявне численне майно і коштовні годинники, доповнює єдиний автомобіль VOLVO S80, записаного на батька Анатолія Вязмікіна. Однак нам вдалося віднайти судове рішення, в якому йде мова про люксовий Mercedes-Benz S 500 L, за кермом якого 27 листопада 2016 року знаходився Сергій Вязмікін. В наступному рішенні міліціонера виправдали, повністю проігнорувавши показники тесту з драгеру, який підтверджував наявність алкоголю в крові міліційного посадовця…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *