Справа по «Грибовицькій трагедії» «вмерла» у суді?

Безпрецедентна трагедія що відбулася на полігоні ТПВ під Львовом сколихнула всю Україну. 28 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі спалахнула пожежа, під час гасіння якої 30 травня стався обвал сміття, який поховав трьох рятувальників, а тіло еколога так і не вдалося знайти. Експертиза довела, що на полігоні сталося самозагорання через недотримання технології захоронення ТПВ, тобто Львівське комунальне підприємство «Збиранка» багато років «економило» кошти – не утрамбовувало і не перешаровувало сміття ґрунтом, що призвело до газоутворення і самозагорання.

Сьогодні загибель трьох рятувальників на Грибовицькому сміттєзвалищі уже нікого не хвилює, адже обвинувальний акт у кримінальному провадженні відкритому у травні 2016 року, станом на сьогодні Жовкіський районний суд львівської області навіть не почав розглядати.

На лаві підсудних у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236 (Порушення правил екологічної безпеки), ч. 2 ст. 367 КК України (Службова недбалість яка спричинила тяжкі наслідки) опинилися  колишній директор ЛКП «Збиранка» Богдан Горбаль, його заступник Борис Плашенко, директор полігону ТПВ Олександр Куприч.

Від грудня 2016 року, коли відбулося перше засідання у цій справі (№ 444/2733/16-к) суддя Жовківського районного суду Мікула Володимир Євгенович провів лише чотири судових засідання і стосувалися вони зняття арешту, накладеного на частину ділянки полігону твердих побутових відходів, яка належать ЛКП «Збиранка» з метою розробки робочих документів по рекультивації.

Наступне слухання справи призначено на 26 вересня 2019 року, однак сподіватися, що «тихий» суддя, колишній заступник районного прокурора і любитель автівок, про якого не має жодної інформації в світовій павутині почне розглядати резонансну справу з політичним підтекстом марно. Всім зрозуміло, що трагедія на полігоні ТПВ – наслідок багаторічної бездіяльності лідера «Самопомочі» і міського голови Львова Андрія Садового, який попри спад політичної кар’єри, зумів виторгувати деякі преференції у нової влади. Крім того, місцева влада намагаючись полегшити свою провину виділила родинам загиблих рятувальників квартири і фінансове забезпечення, що загалом вплинуло на сторону потерпілих в суді. Водночас, позиція родин загиблих ніяк не мала б бути пов’язаною з обвинуваченням в порушенні правил екологічної безпеки, яке передбачає до 10 років позбавлення волі. За таких обставин суддя районного суду швидше за все відтягуватиме справу допоки не сплине строк давності, а це всього 10 років, більше трьох з яких вже минуло.

Отже, вирок звичайно буде, а покарання ні, і це всі розуміють, і з цього користають, адже щодо нового керівника ЛКП «Збиранка» теж відкрито кримінальне провадження за вимагання хабара у розмірі 5 мільйонів гривень від підприємця за отримання липового тендеру.

Окремою темою є покарання колишнього керівника Управління житлового господарства Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Юрія Гольця, справа якого була виділена в окреме провадження і передана в Галицький суд міста Львова. Цей посадовець не лише курував ЛКП «Збиранка» до моменту трагедії, але й примудрився у листопаді 2016 року «погоріти» на хабарі 80 тис. грн. за сприяння місцевій фірмі у укладанні угоди на ремонт будинку за кошти міського бюджету. Суд встановив заставу 2 млн. грн., яку Юрій Голець з легкістю сплатив і нині без будь-яких застережень працює на посаді комерційного директора ПАТ «Львівське спеціалізоване будівельно-монтажне управління №1» і успішно залучає кошти міського бюджету (лише у 2019 році ПАТ виграла торгів на 104 млн.грн.)

Сумна історія безгосподарності що призвела до загибелі людей в українських реаліях халатності Прокуратури і бездіяльності судів, попри розголос і резонанс, залишиться просто історією, яка не матиме жодних наслідків і жодних покараних.

Нова «схема» на старому львівському смітті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *