Старі схеми в новій обгортці

Якщо в однієї фірми виникли проблеми із законом – не проблема, можна створити іншу. Саме такий, не новий, але досить ефективний спосіб уникнути зайвих запитань вибрав сумнозвісний львівський бізнесмен Андрій Кухтицький.

Нагадаємо, Андрій Кухтицький є власником компанії ТОВ «Гарантспецбуд ЛТД», яка лише протягом 2018 року отримала контракти на ремонт доріг у кількох районах міста на 25,7 млн. гривень. Один із найбільших замовлень – ремонт вул. Величковського у Рясне 2, який ніяк не можуть завершити. Ця ж особа пов’язана і з іншими компаніями, зокрема, колишньою фірмою Руслана Кандибора ПП «Гарантспецбуд», ТОВ «Альтбуд ЛВ» та ТОВ «Гарантспецбуд-Захід». Саме остання погрузла у кримінальних справах за фактом розкрадання бюджетних коштів під час реконструкції вулиць Нечуя-Левицького та Котляревського у м. Львові.

Аби не ризикувати вигідною співпрацею із районними адміністраціями міста й надалі отримувати від них замовлення на ремонтні роботи, у серпні 2017 року реєструється нова компанія, формально не пов’язана із Андрієм Кухтицьким – ТОВ «Оптимус ВІА». Засновником підприємства стає Гамрат Микола Миколайович. Саме ця особа у 2015 році спільно з Андрієм Кухтицьким значилася серед засновників сумнозвісної компанії  ТОВ «Гарантспецбуд-Захід» а у 2016 – був головним інженером цієї фірми.

В реєстраційних даних на майданчику електронних закупівель Prozorro у  ТОВ «Оптимус ВІА» вказано ту ж електронну адресу та мобільний телефон що й у компаній «Гарантспецбуд ЛТД» та «Альтбуд ЛВ» Андрія Кухтицького.

Через реєстраційні дані на Prozorro «Оптимус ВІА» повязується і з кількома іншими «улюбленими» львівськими підрядниками. Зокрема, спільним номером мобільного телефону із ФОП Соболевський Тарас Ярославович та ФОП Коваль Михайло Степанович. А спільною електронною адресою із ТзОВ «Будівельно-інвестиційна компанія «Оптима». (фото схемки)

Ці компанії неодноразово складали одна одній «конкуренцію» на тендерних торгах. До прикладу, у жовтні 2017 року ФОП Соболевський Т.Я. та «Гарантспецбуд ЛТД» розіграли між собою тендер на ремонт вул. Ярової у Личаківському районі на суму 3 мільйони гривень. 

Сама ж новостворена компанія  «Оптимус ВІА» лише протягом травня-липня цього року, не маючи жодного досвіду з виконання робіт та співпраці з районними адміністраціями міста отримала від Франківської та Сихівської РА тринадцять контрактів на понад 4 мільйони гривень, жоден з яких не був проведений за процедурою конкурентних торгів.

Чи довгим буде існування зазначеної компанії покаже час. Адже усі попередні, як тільки їх репутація була «підмочена» поспішно перереєстровувалися на підставних осіб та за підставними адресами то в Донецькій області то у м. Києві. Не змінним залишається лише одне – не зважаючи на жодні схеми, фіктивну конкуренцію на торгах, неодноразові кримінальні справи, чиновники вперто продовжують, мабуть, «взаємовигідну» співпрацю із цим підрядником.